مادر و کودک

6 سوالی که دراولین هفته ی زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

هفته ی اول تولد نوزاد

 

.

تولد فرزند شما در کنار تمام احساس خوبی که به شما می بخشید، حجم زیادی از سوال برایتان هرروز ایجاد می کند که امروزه و با گسترش تکنولوژی، می توانید پاسخ ساده ترین تا پیچیده ترین سوال خود را در گوگل سرچ کنید. نگران نباشید. ممکن است ما بتوانیم کمک تان کنیم.

 

۶ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

 

 

نگهداری و مراقبت از نوزاد تازه به دنیا آمده، در هفته های اول به خصوص برای والدین جوانی که اولین فرزندشان به دنیا آمده است، می تواند غافلگیر کننده باشد. احساسات تان در این زمان، مانند خستگی، استرس، و گاهی ترس از به آغوش کشیدن نوزاد ظریف تان، قابل درک است.

ما تعدادی از سوالات را جمع آوری کردیم در این سوالات، از مشکلاتی که ممکن است نوزاد شما در اولین هفته های زندگی خود تجربه کند، صحبت کرده ایم.

۶ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

 

.

نوزاد من در خواب به طور ناگهانی تکان می خورد. آیا این طبیعی است؟

.

نوزادانی که تازه متولد شده اند، اغلب به طور ناگهانی تکان می خورند. به خصوص زمانی که در خواب عمیق هستند. در واقع این تکان ها به علت سنسورهای حرکتی که در حال فعالیت هستند، مربوط می شود که به علت رشد قسمت های مختلف در مغز اتفاق می افتد. این تکان ها در ماه های اول زندگی نوزاد، بیشتر رایج است و 60درصد نوزادان پس از آنکه به چهارماهگی می رسند، این مرحله را پشت سر می گذرانند.

اگر نوزاد شما به صورت طبیعی و نرمال در حال رشد است و گاهی این تکان ها و حرکات سریع را دارد، نگران نباشید. با این وجود اگر نگرانی شما شامل تکان های شدیدتر است، با پزشک مربوطه مشورت نمایید. از هر پنج کودک یک نفر مستعد ابتلا به اگزمای پوستی است.

.

۶ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

.

چگونه می توانم پوست خشک کودکم را درمان کنم؟

 

حتما تا به حال پوست یک نوزاد را لمس کرده اید. پوست نوزاد بسیار حساس است. اغلب آن ها به علت حساسیت در نوزادی، در سن جوانی دچار عارضه ی اگزما می شوند. طبق تحقیقات، از هر پنج کودک، یک نفر از آن ها دچار اگزمای پوستی است که می تواند سبب خارش یا خشکی پوست او شود. نگهداری و مراقبت از پوست با استفاده از نرم کننده های پوستی کلید درمان اگزما می باشد. کرم های درمانی برای اگزما با توجه به حساس بودن پوست نوزادان، در داروخانه های موجود است که می توانید آن را تهیه کرده و طبق دستورالعمل پزشک، به بدن نوزاد دلبندتان بزنید.

 

.

۶ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

.

در این رابطه بخوانید: دلایل زردی نوزاد چیست؟

.

آیا می توانم از دستمال مرطوب برای کودکم استفاده کنم؟

 

دستمال مرطوب مخصوص کودک، برای راحتی نوزاد و حتی شما نیز مفید است. به خصوص زمانی که در بیرون از منزل هستید و باید نوزادتان را تمیز کنید. البته در نظر داشته باشید در ماه های اول، اگر در خانه هستید، آب ساده برای نوزادتان بهتر است.

اگر از دستمال های مرطوب استفاده می کنید از آن دستمال هایی استفاده کنید که معطر نباشد و همچنین فاقد مواد شیمیایی باشد. اگر ناحیه ای از بدن نوزاد که آن جا دستمال مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد، دچار خارش یا لکه یا حساسیت شد، استفاده از دستمال مرطوب را برای نوزادتان قطع کنید.

.

۶ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

نوزاد من سکسکه می کند، آیا این طبیعی است؟

.

 

سکسکه در نوزادان زیر یک سال طبیعی است. حتی زمانی که جنین در رحم مادر است، ممکن است سکسکه کند. علت سکسکه به علت واکنش های درون دیافراگم نوزاد اتفاق می افتد. زمانی که تارهای صورتی نوزاد به سرعت بسته می شود، این سرعت باعث می شود سکسکه ایجاد شود.

دلیل این امر می تواند به دلیل غذای بیش از حد نوزاد، بلعیدن هوا هنگامی که نوزاد دچار اضطراب شده و یا هیجان زده می شود، باشد. سکسکه در نوزادان زیر یک سال طبیعی است. بنابراین نگران نباشید و سعی نکنید آن را متوقف کنید. چرا که خود به خود آرام خواهد شد.

 

۶ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

نمی توانم با نوزادم ارتباط قلبی برقرار کنم. چه باید کنم؟

.

حدود یک سوم از مادران، پس از تولد نوزادشان این مشکل را دارند. شما نباید خود را ازین بابت تحت فشار قرار دهید. با وجود اینکه این اتفاق بین والدین با نوزاد طبیعی است اما اگر احساس می کنید ممکن است دچار افسردگی پس از زایمان شوید، حتما کمک بخواهید.

.

۶ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

معنی گریه کودک من چیست؟

.

چند ماه پس از تولد، برای فهمیدن معنی گریه ی کودک ممکن است برایتان دشوار باشد. باید گفت معنی گریه های کودک شما را کسی جز خودتان نخواهد فهمید. به فرزندتان گوش دهید و پیام هایی را که از نوزادتان به شما می دهد را بخاطر بسپارید. برای مثال گریه کودک زمانی که ترسیده یا گرسنه است و یا از سرما و گرما ناراحت است، متفاوت است.

 

 

 

 

 

منبع: گروه تحقیق و توسعه برانکارد

http://www.netdoctor.co.uk/parenting/baby-and-toddler/advice/a29342/things-youll-panic-google-about-your-baby-experts/

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “6 سوالی که دراولین هفته ی زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید

  1. برنامه های شبیه تلگرام گفت:

    سلام ممنونم از مقاله خوبتون
    چند کانال دیدم که درباره این سوالات پاسخ دادند.
    متشکرم

  2. برانکارد گفت:

    ممنون از توجه شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.