پزشکی ورزشی, مادر و کودک

۵ نوع از بهترین ورزش هایی که می توانید با کودک تان انجام دهید

کودکان یک بعد جدیدی به تمرین های شما اضافه می کنند. اگر پیش از این هم به عنوان یک ورزشکار برای سلامت خود، قدم برمی داشتید، این بار با بعد جدیدی از ورزش تان آشنا خواهید شد که کودک تان در آن نقش اصلی را دارد. با برانکارد همراه باشید.

پدرو مادر بودن را می توان یک شغل تمام وقت دانست. زمانی که شما بچه دار می شوید دیگر “زمان” برای خودتان و تحت کنترل تان نیست. اگر شما هم به تناسب اندام تان اهمیت می دهید، و حتی پس از فراغت از زایمان نیز به اندام خود اهمیت می دهید در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

کیت مکنیون، قهرمان ملی کشتی و مربی تناسب اندام می گوید:

داشتن بچه لزوما باعث ورزش نکردن شما نمی شود. بلکه ورزش کردن شما با کودک تان باعث تقویت پیوند عاطفی میان تان می شود.

 

 

از زمانی که نوزاد شما می تواند سر خود را با اختیار خود نگه دارد و شما اطمینان دارید که می توانید احتیاط لازم را حین ورزش کردن با او در نظر بگیرید، دلیلی وجود ندارد که نتوانید در حرکات ورزشی خود، نوزادتان را هم قدم با خود پیش نبرید. این فعالیت ها در حالیکه هم برای شما و هم برای نوزاد کوچک تان، سرگرم کننده می باشد، همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که نوزادتان پس از آن آماده ی یک خواب راحت می شود.

در اینجا کیت، نمونه هایی از تمرین ترکیبی شما و نوزادتان را آورده است :

 

شنا

 

شنا جزو اولین تمرین هایی است که اکثر ما با آن شروع کردیم. اگر شما هم از آن دسته افرادی بودید که شنا برایتان تمرین سختی به شمار می رفت، می توانید حس خوبی را حین انجام این حرکت با نوزادتان تجربه کنید. کودک را بر قسمت پشت تان قرار دهید. وزن کوئک و فشاری که به شما وارد می شود باعث می شود عضلات تان تقویت شود.

.

.

.

ورزش و کودک

.

نحوه ی انجام:

دستان تان را بر روی زمین در راستای شانه های خود قرار دهید. پاهایتان باید صاف و بدون خمیدگی باشد و پنجه های پا نیز کاملا روی زمین قرار بگیرد. کودک شما می تواند در ناحیه ی پشت شما قرار بگیرد. مرکز صقل خود، و ناحیه کمری خود را کاملا محکم و سفت نگه دارید و بدون اینکه به کمر خود فشار بیاورید، آرنج خود را خم کرده و سینه ی خود را تا نزدیک زمین برسانید. بدن خود را کاملا به صورت مستقیم، مانند یک چوب خشک به سطح زمین نزدیک کنید و سپس به پوزیشن قبلی بازگردید.

 

 

اسکات

می توان گفت اسکات، مادر تمام ورزش ها است. زمانی که شما کودکان را روش دوش تان قرار می دهید، بعد جدیدی از اسکات را تجربه خواهید کرد.

نحوه ی انجام:

پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید به صورتی ک انگشتان پا به طرف بیرون از بدن (زاویه ۳۰ درجه) باشد. زانوان خود را خم کنید و به گونه ای بنشینید که انگار بر اسب نشسته اید. حالا کودک تان بالا رفته و طوری روی شانه های شما قرا بگیرد که بازو های او دور گردن شما و پاهایش دور سینه ی شما باشد. دستان کودک تا ار محکم نگه داشته تا وضعیت برای آن ها امن باشد. در حالیکه کمر تان صاف است (نه به جلو و نه به عقب خم شده باشد) زانوهایتان را به صورت ۹۰ درجه خم کنید. در نظر داشته باشید، زانوهایتان به حدی خم شود تا از نوک انگشتان پا جلوتر نزند.

 

ورزش با کودک

 

.

اگر به تازگی صاحب یک نوزاد شده اید که امکان قرار دادن او به این حالت نیست، می توانید او نوزاد کوچک تان را در دست بگیرید و یا او را در کیف های کمربندی مخصوص نگهداری نوزاد قرار دهید و با هم اسکات بزنید.

 

چگونه با کودک ورش کنیم

لانچ

لانچ به تمام عضلات شکم و ران پا و باسن کمک می کند، به شرطی که این حرکت به نحو درست انجام شود. کودک شما می تواند کارایی از حرکت را موثرتر نماید.

 

ورزش با کودک

.

نحوه ی انجام

بدن شما در حالیکه به صورت صاف قرار گرفته است، با یک پا به سمت عقب قدم بردارید و در حالیکه پای پشت نیز خم است، زاویه ی زانوی هر پایتان ۹۰ درجه است. حال کودک خود را بر روی زانوی پایی که جلوتر است، قرار دهید. هر بار در حین جابه جایی، کودک تان را بر روی زانویی قرار دهید که جلوتر قرار می گیرد.

 

 

پلانک

در این حرکت نیز استقامت شما با وجود کودکتان سنجیده می شود.

.

ورزش با کودک

.

نحوه ی انجام:

 

در موقعیتی که صورت شما به سمت زمین است قرار بگیرید تا فرزندتان بتواند بر بالای کمرتان بنشینید. حالا آرنج خود را در زاویه ی ۹۰ درجه خم کنید و فشار وارده از سوی وزن خود و کودک تان را حس کنید. اطمینان حاصل کنید که آرنج خود را به صورت مستقیم زیر شانه های خود قرار داده باشید. همانند یک خط مستقیم از سر تا پای شما، باید مستقیم باشد. تا جایی که می توانید در این وضعیت بمانید.

 

.

دراز و نشست

.

دراز نشست به شما کمک می کند تا عضله های شکمی شما شکل بگیرند. انجام دراز و نشست به همراه کودکتان علاوه بر اینکه باعث می شود سریع تر این حرکت را بروید بلکه مدت زمان بیشتری نیز از زمانی که خسته می شوید، ادامه خواهید داد.

.

 

نحوه ی انجام:

برروی زمین در حالیکه زانو هایتان خم است، بخوابید. کودک شما در مقابل زانوی شما، زانو زده درحالیکه دستانش بر روی زانوی شما قرار دارد، به شما می نگرد. دستان تان را به صورت ضربدری بر روی سینه قرار دهید. در حالیکه سعی می کنید بلند شوید، فشار باید در ناحیه ی شکم شما وارد آید. به آرامی با بالا آوردن سر و سپس شانه ها، در زمان نشست باید به گونه ای قرار بگیرید که صورت شما در فاصله ی بسیار کمی از صورت کودک تان قرار بگیرد. این موقعیت را برای یک ثانیه نگه دارید و سس به آرامی به عقب برگردید.

.

دراز نشست

 

 

.


همچنین بخوانید : ۵ سوالی که در هفته ی اول زندگی نوزادتان در گوگل سرچ می کنید


.

 

 

 

 

و

منبع: گروه تحقیق و توسعه برانکارد

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.netdoctor.co.uk/healthy-living/fitness/a29404/exercising-with-children/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.