پزشکی ورزشی

۵ دلیلی که به شما می گوید چرا باید از یک پدال برقی(mini bike) استفاده کنید

۵ دلیلی که به شما می گوید چرا باید از یک پدال برقی(mini bike) استفاده کنید

 

 

 

چگونه می شود در حالی که سر جای خود ثابت نشسته ایم، وزن اضافه نکنیم؟ چه می شد اگر هم ورزش می کردیم و هم مجبور نبودیم برای تناسب اندام ساعتی از کار خود بزنیم؟ چطور می توان ساعت ها یکجا ثابت نشست و به کار خود رسید، بدون اینکه خسته شد؟ این سوال ها و نظایر آن معمولا در ذهن کسانی نقش می بندند که دغدغه ی کاهش وزن داشته و از طرفی فرصتی برای ورزش و تحرک ندارند. همه ی ما ساعت های زیادی بنا به شرایط شغلی و غیره مجبوریم روی صندلی ثابت بنشینیم. اگر به دنبال راهی هستید که به شما بگوید چگونه می توان در عین اینکه مشغول کار با لپتاپ هستید، یا در حال مطالعه اید، ورزش کنید یا بهتر بگوییم زمانی که مشغول کار دیگر هستید بتوانید دوچرخه سواری کنید، پیشنهاد می کنیم از پدال های برقی استفاده کنید. همچنین برای کسانی که به علت ناتوانی در عضلات، قادر نیستند به تنهایی عضلات خود را حرکت دهند، نیز مینی بایک های برقی را توصیه می کنیم.

 

مینی بایک (پدال برقی ) چیست و چگونه کار می کند؟

 

برای اینکه تصوری از کار پدال های برقی به شما بدهیم، بهتر است با این جمله آغاز کنیم: دوچرخه های بزرگ ثابت و برقی را به شکل کوچک و جمع و جور بنگرید. این وسیله را مینی بایک می گوییم. پدال های برقی درواقع مینی بایک های کوچکی هستند. در حالیکه در دوچرخه های ثابت شما باید در یک پوزیشن رکاب بزنید، پدال های برقی (مینی بایک ها) این امکان را می دهند تا در سه حالت متفاوت بتوانید از آن استفاده کنید.

 

 

 

مینی بایک (پدال برقی ) چیست و چگونه کار می کند؟

 

 

 

 

۵ دلیل که شما را برای استفاده از مینی بایک تشویق می کند:

 

 

 

پیش از آنکه دلیل خوبی برای خرید پدال برقی پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به فعالیت های روزانه ی خود بیندازید به خصوص آن قسمت از فعالیت روزانه ی خود را که ساعت ها پشت میز نشسته اید. بله ممکن است برای اولین بار این تصور خنده دار به نظر بیاید. اما امتحان کنید، این کار که شما در حالیکه مجبورید ساعت ها پشت میز بنشینید، به سلامت شما کمک شایانی می کند. شما ثابت نشسته اید و در حالیکه مینی بایک در زیر میز قرار دارد و پاهای خود را روی آن گذاشتید، پدال به طور خودکار شروع به چرخیدن می کند. باوجود اینکه وسایل زیادی ازین دست وجود دارند که به سلامت شما کمک کند، با این حال پدال برقی یک گزینه ی بسیار خوبی است که در این چند سال اخیر با حفظ سلامت بسیاری از کاربران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است به دلایل زیر:

 

 

۱- مینی بایک ها بسیار کوچک اند. حجم زیادی را اشغال نمی کند و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و پس از استفاده آن را به راحتی جمع کنید.

 

 

۲- شما به اندازه ی کافی می توانید تمرین دوچرخه سواری داشته باشید. به دلیل آنکه حمل آن بسیار ساده است احتمال بیشتری وجود دارد تا هر کجا که سفر می کنید آن را با خود ببرید و تمرینات خود را داشته باشید.

 

 

۳- جهت استفاده از آن شما لازم نیست کار سختی انجام دهید. تنها کافیست پاهای خود را روی جایگاه مربوط به پدال بگذارید و دکمه ی استارت را بزنید. این دستگاه هیچ تکنولوژی پیچیده ای ندارد.

 

 

۴- ویژگی بسیاری از ما این است که دوست داریم چند کار را همزمان با هم انجام دهیم. پدال برقی هم این امکان را به ما داده است تا همزمان در حالیکه در حال کار پشت میز هستیم یا در حال تماشای تلوزیون باشیم یا کتاب مورد علاقه ی خود را ورق می زنیم بتوانیم روی این پدال، عضلات پای خود را ورزش دهیم و از کرختی آن ها را برهانیم.

 

 

 

۵ دلیل که شما را برای استفاده از مینی بایک تشویق می کند

 

 

 

5- دوچرخه های ثابت افزون بر حجم فضایی که اشغال می کنند، تنها برای رکاب زدن با پا استفاده می شوند. اما پدال های برقی(مینی بایک ها) این قابلیت را داشته که شما در سه حالت از آن استفاده کنید. می توانید روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را در جایگاه پدال قرار دهید. می توانید روی صندلی بنشینید و رکاب بزنید. همچنین می توانید با توجه به وزن کم پدال آن را روی میز قرار داده و دست هایتان را در جایگاه پدال بگذارید، و به این ترتیب قابلیت حرکت دستان خود را نیز افزایش دهید. این گزینه بیشتر برای سالمندان و کسانی کاربرد دارد که به علت ناتوانی عضلانی، قادر نیستند بیشتر از یک حد معینی، از عضلات دست خود استفاده کنند.

 

 

۵ دلیل که شما را برای استفاده از مینی بایک تشویق می کند

 

 

 

 

گروه تحقیق و توسعه برانکارد

 

http://www.berankard.com/product-category/%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C/%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D8%A7/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.