پزشکی و سلامت

شیاف ماریانا برای عفونت

آشنایی با بیماری های زنان و چگونگی پیشگیری و درمان آن

علل و علائم عفونت واژن (مهبل)

عفونت واژن (مهبل)، یکی از شایع ترین بیماری های زنان محسوب می شود که معمولا با علائمی نظیر خارش ناحیه واژن، تغییر در رنگ و بوی ترشحات واژینال، درد شکم، تکرر ادرار و درد به هنگام مقاربت لکه بینی، تب، درد لگنی و درد کلیه ظاهر می شود. این بیماری به دلایل مختلفی از جمله عدم رعایت بهداشت فردی، مقاربت بیش از حد، مصرف آنتی بیوتیک ها، پوشیدن لباس های زیر تنگ و غیر نخی، استفاده از کرم ها و خوشبو کننده های مهبلی، شستشوی مکرر واژن، استفاده از روان کننده ها و کرم های اسپرم کش برای جلوگیری از بارداری ایجاد می شود.

انواع عفونت های واژن (مهبل)

عفونت‌های واژن برحسب نوع ترشحات و عامل به وجود آورنده آن به چهار دسته کلی از جمله عفونت‌های باکتریایی واژن، عفونت‌های تریکومونایی واژن، عفونت‌های کاندیدیایی واژن و عفونت‌های التهابی واژن تقسیم می‎شود.

عفونت‌های باکتریایی واژن در اثر اختلال در تعادل طبیعی میکروب های داخل واژن، تغییر مکرر در اسیدی و قلیایی شدن محیط داخلی واژن، رشد بیش از حد باکتری ها و همچنین مقاربت بیش از اندازه، ایجاد می شوند. عفونت‌های تریکومونایی واژن توسط نوعی انگل بی هوازی به نام تریکوموناس واژینال (Trichomonas vaginalis) ایجاد می شود. در اغلب موارد مرد ناقل این انگل بوده و از راه مقاربت آن را به بدن زن منتقل کرده و سبب عفونت واژینال در زن می شود. خارش شدید، ترشح رقیق و خاکستری همراه با بوی بد (مانند بوی ماهی) از نشانه های این بیماری می باشد.

عفونت‌های کاندیدیایی واژن توسط نوعی قارچ به نام کاندیدیا آلبیکانس (Candida_albicans) در داخل واژن ایجاد می شود. خطر ابتلا به این عفونت در زنان باردار، مبتلا به دیابت و همچنین افرادی که قرص های آنتی بیوتیک مصرف می کنند، بیشتر از سایر زنان است. عفونت‌های التهابی واژن، نوعی سندرم بالینی است که با علائمی نظیر قرمزی منتشر شده در ناحیه واژن، ترشحات فراوان و چرکی واژن ظاهر می شود.

علل و علائم خارش واژن

یکی دیگر از مشکلات و بیماری های زنان، خارش واژن است که اصلي ترين علت آن ناشی از عدم تعادل در توازن باکتری هاي واژن یا عفونت واژن می باشد كه ممکن است با ترشحات واژن و درد همراه باشد. همچنین، استفاده از محصولات شیمیایی (مانند ژل شستشو، دستمال توالت، صابون حمام، کرم ها و روان کننده ها)، برخی سرطان ها، بیماری های مقاربتی، لباس نامناسب، عدم رعایت بهداشت فردی و تعریق بیش از حد، کم بودن میزان استروژن و آتروفی واژن به علت خشکی همراه با تحریک پذیری، استرس و اضطراب می تواند از دیگر دلایل خارش مهبل باشد.

درمان خارش و عفونت واژن (مهبل)

بیماری های زنان مانند عفونت و خارش مهبل (واژن) می تواند به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی شکل گیرد و یا نشانه ای از یک بیماری باشد. به طور کلی، خارش، سوزش یا تحریک در ناحیه حساس مانند واژن و فرج می تواند بسیار ناراحت کننده باشد و بایستی درمان شود. براستی برای رفع خارش واژن چه باید کرد

رفع عفونت و خارش واژن با گیاه معجزه گر ماریانا

گیاه ماریانا یکی از گیاهان دارویی موثر در درمان بیماری های زنان است و خواصی نظیر از بین بردن عفونت ها و باکتری های دهانه رحم، از بین بردن خارش و بوی بد واژن و ایجاد تعادل در ترشحات زنانه دارد. علاوه بر آن موجب تنگ شدن واژن، افزایش میل جنسی نیز خواهد شد. اگر شما دنبال راهی برای رفع شل شدگی واژن هستید، می توانید از این محصول استفاده کنید.

جهت مصرف این گیاه، ابتدا پودر ماریانا را در یک لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. سپس محلول را از صافی رد کنید. بعد از سرد شدن هر بار یک سرنگ ۲۰ سی سی (بدون سر سوزن) را از محلول پر کرده و استفاده نمایید. یا اینکه محلول را در ظرفی بریزید بطوری که در آن ظرف به مدت ۱۵ دقیقه بنشینید تا واژن با این محلول کاملا در تماس باشد.

روش استفاده از شیاف ماریانا

همچنین جهت سهولت در مصرف گیاه ماریانا، شیاف گیاهی ماریانا جایگزین بهتری نسبت به گیاه آن خواهد بود. هر زمان نیاز به انقباض واژن و تنگ کردن آن داشتید، یک شیاف را چند ساعت قبل، داخل واژن قرار دهید. شیاف در طی نیم ساعت اثر کرده و واژن را تنگ می کند. میزان مصرف شیاف ماریانا در هر فرد متفاوت بوده و ممکن است کمتر یا بیشتر از این میزان باشد.

سایر نسخه های گیاهی جهت رفع خارش و عفونت واژن

نسخه اول: سه قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیتر آب مخلوط کرده و سپس، واژن را با آن شستشو دهید. سرکه خاصیت ضد باکتریایی و ضدعفونی کنندگی دارد که خارش را از بین می برد.

نسخه دوم: جهت رفع خارش و التهاب واژن، عرق کاسنی و آب جوشانده غلیظ شاتره را با هم مخلوط کرده و روزانه واژن را با آن شستشو دهید.

نسخه سوم: برگ ریحان را در آب بجوشانید و سپس، واژن را با آن بشویید. کمی بعد از این کار، خارش مهبل درمان می شود. همچنین، می توانید از برگ چریش به جای ریحان استفاده کنید.

نسخه چهارم: روغن درخت چای یک پاک کننده طبیعی با خاصیت ضد قارچی است. چند قطره روغن درخت چای را بر روی تامپون ریخته و آن را به مدت 4 ساعت در مهبل (واژن) خود قرار دهید. همچنین می توانید چند قطره از این روغن را به کمک اپلیکاتور وارد واژن کنید. این کار خارش را برطرف می کند.

نسخه پنجم: یک استکان عرق کاسنی را به یک استکان دمنوش غلیظ بنفشه اضافه کنید. این محلول را با کمی آب سرد، داخل تشتی ریخته و درون آن بنشینید. همچنین، می توانید از این محلول جهت شستشوی واژن استفاده کنید.

توصیه های مهم جهت پیشگیری از عفونت و خارش مهبل

 1. لباس زیر خود را روزانه تعویض کرده و حتما از لباس های زیر نخی و با طیف رنگ روشن یا سفید استفاده کنید.
 2. به هنگام طهارت همیشه ابتدا مهبل و سپس مقعد را بشویید.
 3. با دست کثیف طهارت نگیرید. پس از طهارت نیز خود را با دستمال تمیزی خشک کنید.
 4. لازم است همسرتان نیز بهداشت شخصی خود را به خصوص قبل از مقاربت، رعایت کند.
 5. از استرس بپرهیزید، زیرا استرس عامل بسیاری از بیماری ها است. در رابطه با عفونت واژن، افزایش سطح آدرنالین می تواند روی هورمون های جنسی اثر گذاشته و منجر به تغییرات دوره قاعدگی و خطر ابتلا به عفونت های قارچی و … شود.
 6. از مقاربت هنگام قاعدگی و یا با روش های نادرست به خصوص مقعدی خودداری کنید، زیرا احتمال انتقال عفونت و بروز بیماری در آن بسیار افزایش می یابد.
 7. چکاپ همسر نیز بسیار ضرورت دارد، زیرا گروهی از میکروب های بیماری زا ممکن است در بدن مرد وجود داشته باشد که باعث بیماری یا علامت خاصی نشوند، ولی می تواند ناقل بیماری به بدن زن باشد. به همین دلیل در بعضی از انواع عفونت ها، برای زوجین به طور همزمان دارو تجویز می شود.

عوارض شیاف ماریانا

طبق نتایج مطالعات انجام شده، این گیاه هیچ‌گونه عوارضی برای بدن ندارد؛ اما از آنجا که شیاف ساخته دست انسان است و به هر حال در روند تولید آن از یک سری مواد شیمیایی استفاده می‌شود، باید توجه داشت که نمی‌توان در مصرف آن زیاده روی کرد. به هر حال هیچ دارویی بی عوارض نیست. همچنین خواص تنگ‌کنندگی ماریانا دائمی نیست، مگر در صورت استفاده همیشگی؛ بنابراین به هوش باشید و از مصرف بی‌رویه و ناآگاهانه این قرص خودداری کنید.

شیاف ماریانا یکی از بهترین شیوه های ممکن برای :

 • تنگ کردن واژن
 • خشکی واژن
 • سوزش واژن
 • ترشحات واژن
 • خارش دستگاه تناسلی
 • سوزش با ادرار
 • تکرر ادرار
 • عفونت های مکرر مجاری ادراری
 • بی اختیاری ادرار
 • خونریزی بعد از مقاربت
 • ناراحتی در مقاربت
 • کوتاه شدن و سفت شدن کانال واژن، است.

از دست ندهید:عفونت دستگاه تناسلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.