سوالات پزشکي, گوش و حلق و بینی

انحراف بینی

اگر فردی انحراف بینی داشته باشد به طوری که تنفس برایش مشکل شود ایا با عمل جراحی تنفسش درست میشود؟
بله، یکی از اصلی ترین موارد انجام جراحیهای بینی همین انحراف ها است. پزشک با معاینه و انجام تصویر برداری از نحوه انحراف و میزان آن آگاهی یافته و با استفاده از جراحی آن را برطرف می کند.
در مورد انحراف بینی کمی توضیح دهید به این خاطر که من عمل دمم به خوبی انجام نمیگیرد و حس بویایی ام ضعیف شده ,به دکتر مراجه کرده ام که ایشان فوق تخصص زیبایی هستند و تشخیص دادن انحراف بین ام زیاد نیست و از عمل بازدمم از طریق بینی و تیغه ان متوجه شدن ,در حالی که من در عمل دم بیشتر مشکل دارم و گفتن اگر هم انحرافم را عمل کنم یک مقدار خوب میشوم و 100% خوب نمیشم .البته 1 یا 2 سانت فک پاینم جلو است ایا ارتباطی به مشکل تنفسی ام دارد ؟
بهترین اظهارنظر را شخصی می تواند انجام دهد که معاینه بالینی انجام داده و موقعیت ساختمانهای داخل بینی و صورت شما را مشاهده نموده است. به نظرم بعید است عدم دم مناسب شما به ساختمان فک مرتبط باشد.
من دچار انحراف در تیغه راست بینی هستم و یکبار هم عمل کردم ولی مجددا به حالت قبل بازگشته تنفس از راه بینی برایم بسیار دشوار شده و بعضی اوقات غیر ممکن آیا قطره و یا داروی خاصی به باز شدن مجرای بینی من کمک میکند اگر مثبت است مقدار مصرف را هم توضیح دهید
تیغه بینی یک عدد می باشد و در وسط قرار دارد، اگر این تیغه به طرفین جابجا شده باشد و این جابجایی در حدی باشد که باعث مشکل تنفسی گردد؛ عمل جراحی برای صاف کردن آن انجام می شود و پس از عمل معمولا برگشتی وجود ندارد. حال ممکن است جراحی در شما به دلیل دیگری مثل پولیپ و … انجام شده که احتمال عود آن وجود دارد. ولی اگر از اینکه عمل برای انحراف بینی شما انجام شده اطمینان دارید، بهتر است برای ارزیابی و معاینه به پزشک مراجعه نمایید. داروهایی هم که برای باز شدن مجرای بینی مورد استفاده قرار می گیرد ، باید به طور محدود استفاده گردد چون پس از مدتی بافت نعوظی بینی به آن عادت کرده و دیگر فعالیت طبیعی خود را انجام نخواهد داد.
علایم انحراف بینی چیست ؟

باید به چه متخصصی مراجعه کرد؟

انحراف بینی در واقع انحراف تیغه ی بینیه . در بعضی از موارد از شکل ظاهری بینی کاملا مشخصه . شخصی که انحراف بینی داره موقع نفس کشیدن مشکل داره (مخصوصا هنگام خواب) و وقتی یه نفس عمیق میکشه کاملا حس میکنه که از یک طرف بینی هوا به سختی عبور میکنه .گاهی هم با لمس تیغه ی بینی از داخل میشه اونو تشخیص داد . به هر حال همه ی اینا توسط یه متخصص ENT (گوش و حلق و بینی) به راحتی تشخیص داده میشه .

من هم پولیپ داشتم و هم انحراف که بعد عمل رینوپلاستی این دو مورد رفع شد . اگه انحراف نیاز به جراحی هم داشته باشه خود متخصص ENT بهت میگه .

آیا انحراف بینی با جراحی برطرف میشه یااحتمال شکست یا بدتر شدن اون هم هست

آیا با جراحی مشکل ظاهری و زیبایی بینی هم برطرف میشه؟

هزینه این جراحی در کشور ما چقدره؟

برای جراحی باید به چه متخصصی مراجعه کنیم؟

در اصفهان جراحی رو سراغ ندارین که خوب باشه؟

دوست عزیز آقای smartboy ،اگه به پستهای بالاتر مراجعه کرده بودید جواب سئوالاتتونو میگرفتید معذالک بطور خلاصه اینگونه است:
1- بله ،در 90% افراد کاملاً بهبودی حاصل میشه.
2- بسته به خواست شما و تشخیص متخصص مربوطه ،امکانش هست.
3- اینهم بسته به پزشکتون و موارد جراحی داره.
4- بسته به خواست شما ،یا به متخصص گوش و حلق و بینی و یا زیبائی!.
5- بنده خیر ندارم ولی پیگیری و پرس و جو ،حتماً رهگشای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.